Ilyen egy jó polírozógép: a legfontosabb tudnivalók a kiválasztáshoz
Az autók megfelelő karbantartása nemcsak a belső, hanem a külső megjelenésre is vonatkozik. Egy polírozógép nagy segítségünkre lehet, ha szeretnénk régi fényében megőrizni járművünket. Az autó polírozása során természetesen számos eszközt használhatunk.
Cikkünkben bemutatjuk, mikor az egyik legjobb és hatékonyabb módszer a polírozógép használata, és milyen típusok közül választhatjuk ki a számunkra legmegfelelőbbet!
Milyen módszerekkel történhet autónk polírozása?
Többféleképpen is eltávolíthatjuk a karcolásokat és a kisebb sérüléseket a fényezésről. A legismertebb módszerek közé tartozik a kézi polírozás, a karceltávolító paszták használata, valamint a polírozógépek. Utóbbiak akkor jönnek jól, ha nagyobb területet kell kezelni, vagy ha az autó fényezése nagyon kopott, sérült. Egy ilyen gép segítségével ugyanis gyorsabban és hatékonyabban lehet eltávolítani a karcolásokat, miközben visszaadhatjuk az autó fényes, ragyogó megjelenését.
A polírozógép 3 alaptípusa
De miért is érdemes a kézi polírozás helyett gépi polírozásra adni a fejünket? A leginkább azért, mert a polírozógépeknek számos előnye van a kézi polírozással szemben. Ezek közé tartozik a gyors és hatékony eredmény, valamint a kisebb erőfeszítés és időráfordítás. Hiszen gondoljunk csak bele, a gépesített polírozás előtt hány órányi munkába került elérni az egyenletesen ragyogó fényezést!
A polírozógépeknek ugyanakkor több alaptípusa is létezik – az alábbiak közül válogathatunk:
- Rotációs polírozógép: ez talán az egyik leggyakrabban használt típus. Körkörös mozgással dolgozik, ami lehetővé teszi a hatékony fényezési folyamatot. A rotációs polírozógépek általában erősebbek és gyorsabban tudnak dolgozni, de ha helytelenül tartjuk őket, akkor könnyebben okozhatunk velük kárt a felületen.
- Excenteres polírozógép: a kezdők számára legideálisabb gép. Az excenteres vagy DA polírozók, bár kinézetre a rotációs típushoz hasonlóak, attól eltérően két irányú mozgást végeznek. Ha beakad a korong vagy túl nagy a nyomás, leáll a gép forgómozgása. Ennek köszönhetően a munka során kevésbé valószínű a felületi károsodás, így tapasztalatlan polírozók is használhatják. Az excenteres polírozógépek, mint a Krauss S15 excenteres polírozógép kezdőszett, így ideálisak a finomabb fényezési munkákhoz, és kevésbé igénylik a felhasználó szakértelmét.
- Direkthajtásos/kényszerhajtásos polírozógép: ezek gépek általában ötvözik a rotációs gépek erejét és a finomságát az excenteres változatnak. Így lehetővé teszi a gyorsabb munkavégzést. Azonban, mivel kevesebb manőverezési lehetőséget kínálnak, és nagyobb a teljesítményük, tapasztalatlanok kezébe nem valók. Ugyanis ők valószínűbben okoznak vele felületi károsodást, a lakkréteget vagy akár a szivacs leszakadását is okozhatják, ha nem megfelelően használják őket.
Mikor használjunk helyette inkább mást polírozásra?
Bár a nagy teljesítményű polírozógépek igen hatékonyak és gyorsak, van néhány eset, amikor inkább javasolt más módszert választani. Például, ha az autó fényezése nagyon vékony vagy kopott, akkor a gépi polírozással könnyen károsíthatjuk a fényezést. Ebben az esetben jobb lehet a kézi polírozás vagy a karceltávolító paszták használata.
A polírozógépek nagyon hatékonyak és hasznosak az autó fényezésének felújításában. Fontos azonban figyelembe venni, hogy mikor és hogyan használjuk őket, hogy elkerüljük a nem kívánt sérüléseket vagy károkat az autó fényezésén. Ha bizonytalan, keressen fel minket elérhetőségeink egyikén – szívesen nyújtunk segítséget és tanácsot autója polírozásához!