Ön már tudja, mi oldja a viaszt? Bevezetés a dekontamináló szerek világába
Ahhoz, hogy a polírozás úgy sikerüljön, ahogy várjuk, szükség van az autónk megfelelő előkészítésére is. Ehhez viszont tudnunk kell, mi oldja a viaszt. Ilyenkor kerülnek a látókörünkbe a speciális, előmosásra használható szerek, a dekontaminálók. Hogy pontosan mik ezek a szerek, és mire használhatóak, elmondjuk cikkünkben.
A legjobb válasz a “Mi oldja a viaszt?” kérdésre
A helyes újraviaszolásról, valamint az ezt megelőző autómosásról már sok szó esett korábbi cikkeinkben. Azonban mindezek sikerének van egy alapvető feltétele: szeretett járművünk megfelelő előkészítése. A mindenféle kopásnyomokat, a beágyazódott szennyeződéseket, a szállórozsdát és a festékködöt csak egy speciális tisztítószerrel lehet eltüntetni autónkról. Ez a polírozószer-eltávolító, más néven dekontamináló.
De mit tudnak ezek a folyadékok, amitől annyira különlegesek? A Koch Chemie Fleckenwasser polírozószer eltávolító például viaszmaradványok, festék, tinta, olaj és aszfalt feloldására is tökéletes. Ráadásul számos felületen alkalmazható: a lakkon, a kerámián, a fémen, az üvegen és a textilen is. Használata során pedig egészségünk sem károsodik, mivel e tisztítószer nem tartalmaz halogénezett szénhidrogéneket.
Hogyan fogjunk hozzá a festék dekontaminálásához?
Az újraviaszolás előtt a festék fertőtlenítésének több lépése is van. Mielőtt azonban nekifogna, fontos, hogy rendelkezzen hozzá a megfelelő felszereléssel. Ez egy nedvszívó kendőből, szórófejes flakonból, egy dekontaminálószerből, vegyszerálló kesztyűből és keféből, kenőanyagból, némi gyurmaszerű agyagból, valamint kínálatunk egyik aktív hőhabjából áll.
Ha mindez megvan, már el is kezdhetjük az előtisztítási folyamatot. Ennek menetét a következőképpen javasoljuk:
- Mossa át a karosszériát!
Az előmosás elengedhetetlen, ha szeretnénk eltávolítani alaposan a karosszériára tapadt útszemetet, ürüléket, port és elpusztult rovart. Ehhez aktív habot érdemes alkalmaznunk, amely úgy tünteti el a felületi szennyeződéseket, hogy fellazítja azokat. Ha makacsabb szennyeződésekről beszélünk, egy lúgosabb termék lehet a legjobb megoldás. A habos előmosáshoz magasnyomású mosót és a szükséges habosító tartozékokat is használjuk.
- Következhet a tényleges, kémiai dekontaminálás
Ehhez a lépéshez vegye fel vegyszerálló kesztyűjét, és vigye el az autót a közvetlen napfény elől (amennyiben eddig ott volt). Ha megszáradt a lakk már teljesen, csak akkor álljon neki a kémiai dekontaminálásnak. Azt javasoljuk, hogy részenként haladjon az autón: kezdje például a fekete aszfaltmaradványok eltávolításával a sárvédőkön! A dekontaminálószert a szórófejes flakonnal fújja a kívánt felületre, vagy nedvszívó kendővel vigye a foltokra! Ezt követően pedig törölje le, miután pár percig állni hagyta a terméket.
- Végül, de nem utolsósorban: jöjjön az agyag!
A mechanikai fertőtlenítés az előtisztítás utolsó lépése. Ehhez egy gyurmaszerű agyagra lesz szüksége, mellyel a fékportól kezdve, az aszfalton át a repülő rozsdáig mindent eltávolíthat. Keménységük szerint léteznek lágy, közepes és kemény agyagok, melyet autónkhoz illően kell összeválogatni.
Most már minden készen áll a polírozás megkezdéséhez
Ha becsületesen elvégezte az előző lépéseket, elmondhatja: már nemcsak, hogy tudja, mi oldja a viaszt, de azt is, hogyan kell ezt a szert kezelni. Egy alapos dekontaminálással tökéletesen előkészítheti autóját az újrafényezéshez, miközben fertőtleníti is a felületét.
Maradt még kérdése a dekontaminálással vagy a polírozással kapcsolatban? Lépjen velünk kapcsolatba elérhetőségeink valamelyikén, és sietünk megválaszolni!