
Lehetséges kerámiabevonatot tenni karosszériavédő fóliára?
Lehetséges kerámiabevonatot tenni karosszériavédő fóliára?
Sokan dilemmáznak, hogy autójukat fóliával vagy kerámiabevonattal védjék-e. Mások viszont biztosra szeretnének menni, így kapásból felteszik a kérdést, hogy lehetséges kerámiabevonatot tenni karosszériavédő fóliára?
Mielőtt válaszolnánk erre a kérdésre, először tisztázzuk, mire való a két megoldás. Ezt követően részletesen kifejtjük, hogy a védelmi lehetőségek kombinálhatók-e.
Ezt kell tudni dióhéjban a kerámiabevonatról
A kerámiabevonatot folyékony állapotban viszik fel a gépkocsi karosszériájára. Ennek következtében egy olyan anyag képződik rajta, amely átlátszó és kémiailag kötődik a kezelt felülethez.
Fő előnyei közé tartozik, hogy erős vízlepergető hatású és könnyebbé teszi a kocsi tisztán tartását. Ellenáll az autót érő olyan káros hatásoknak, mint az UV-sugárzás, a madárürülék vagy a rovarmaradványok. Mindemellett még mélyebb és fényesebb megjelenést is képes kölcsönözni az adott járműnek.
Aki kerámiabevonattal kezeli az autóját, annak kevesebbet kell bajlódnia autómosással. Az eső azonnal lepereg róla, a szennyeződések pedig nehezebben tapadnak meg a felületén. Ugyanakkor egy ilyen nanotechnológiás bevonat a karcolások és kavicsfelverődések ellen nem nyújt komoly védelmet.
A karosszériavédő fóliának más a szerepe
A kavicsfelverődéssel, valamint a kisebb karcokkal szemben a karosszériavédő fólia nyújt védelmet. A kisebb parkolási sérülésektől hatékonyan megóvható ezzel a megoldással az autó. Ha megfelelően van felhelyezve az autóra, akkor úgy rásimul, hogy meg sem lehet mondani, hogy fóliázva van. Az UV-sugarakkal szemben a fólia is ellenáll, az öngyógyuló fóliák pedig hő hatására beavatkozás nélkül eltüntetik a csekélyebb karcokat.
Jöjjön a lényeg: lehetséges kerámiabevonatot tenni karosszériavédő fóliára?
A két megoldást bátran lehet kombinálni. Sőt, arra is van lehetőség, hogy csak az autó orrát, azaz a motorháztetőt, a lökhárítót és a tükröket lássuk el kavicsfelverődés elleni fóliával, a többi felületre pedig tehetünk sima kerámiabevonatot. Minden járműtulajdonosnak magának kell mérlegelnie, hogy melyik lehetőség a legszimpatikusabb számára.
Amennyiben a kerámiabevonatot karosszériavédő fóliára vinnénk fel, akkor válasszunk speciálisan ilyen célra használható bevonatot. A Gyeon fólia kerámiabevonata például kitűnő választás ilyen esetre. Ezt a készítményt célzottan PPF-ek és fóliák számára fejlesztették ki.
Tudnivalók a karosszériavédő fóliára kerülő kerámiabevonat felvitele kapcsán
A Gyeon által kifejlesztett Q2 PPF EVO kerámiabevonatát nem kell két rétegben felvinni. Már egyetlen réteg is elegendő, fontos persze, hogy mindezt ne a tűző napon, hanem lehetöség szerint garázsban, jól szellözö helyen tegyük.
Amiről még mindenképpen gondoskodni kell az az, hogy a gépkocsit ne érje nedvesség a bevonat felvitelét követő 24 órán belül. Ha betartjuk ezeket az instrukciókat, akkor biztosak lehetünk abban, hogy a fólia öngyógyító tulajdonságai megmaradnak.
A Gyeon termékének kifejlesztése során arra is ügyeltek, hogy a modern festékvédő fóliákon javítsa a színt. Ez igaz a fényes és a matt fóliákra is.További kérdése van annak kapcsán, hogy miként lehetséges kerámiabevonatot tenni karosszériavédő fóliára? Akkor bátran vegye fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal!