
A savas, a pH-semleges és a lugos felnitisztítók közötti különbségek
Ezek a savas, pH-semleges és lugos felnitisztítók közötti különbségek
Az autómosó szerek tulajdonságai között jelentős különbségek vannak. Érdemes odafigyelni, hogy milyen terméket választunk, mivel ha nem vagyunk kellően megfontoltak, annak negatív következményei lehetnek. A következőkben a savas, pH-semleges és lugos felnitisztítók közötti különbségeket fogjuk részletezni.
Mire valók a felnitisztítók egyáltalán?
Egy gépkocsi akkor lehet csak igazán tiszta, ha odafigyelünk a legkisebb részletekre is. Míg a gépi mosókban többnyire csupán felületesen tisztítják meg a szennyeződésektől a járműveket, addig kézi tisztítás esetén lehetőségünk van arra, hogy alapos munkát végezzünk.
A kerekek vízzel történő lemosása gyakran nem elegendő ahhoz, hogy azok makulátlanul tiszták legyenek. Mindenképpen szükség van egy hatékony felnitisztítóra, amely az autó fékrendszeréből származó fémport, a röprozsdát és más fémes anyagokat is képes eltávolítani a felnikről.
A savas, pH-semleges és lugos felnitisztítók közötti különbségek lényege
Savas felnitisztítóval a fékpor mellett más makacs foltok, szennyeződések is eltávolíthatók a felniről, akár az oxidáció is. Amennyiben egy adott autón normál lemezfelni dísztárcsa vagy alufelni van, akkor bátran lehet használni ilyen készítményt. Fontos azonban az óvatosság, hiszen ha nem tartjuk be a savas felnitisztítóra vonatkozó használati utasításokat, akkor megmarhatja a felnit. A hígítási javaslatokat szigorúan kell tehát venni.
A drágább, krómozott, polírozott felnikhez a lúgos termékeket kell alkalmazni. Ezek kevésbé veszélyesek, mint a savas változatok, ám gondos odafigyelésre e termékek használatakor is szükség van.
A kerámia- vagy nanobevonattal ellátott felniket kizárólag pH-semleges felnitisztítóval szabad kezelni. Ár-érték arányban megeshet, hogy ez a drágább választás, ugyanakkor bizonyos esetekben csak ez a típus jöhet szóba. Azok, akik még csak most ismerkednek a felnitisztítás rejtelmeivel, jobban teszik, ha semleges termékeket használnak. Ezek ugyanis nem marják meg a felnit.
Türelmesnek kell lenni
A savas, pH-semleges és lugos felnitisztítók közötti különbségek jelentősek, ugyanakkor van, ami közös ezekben a termékekben. Hagyni kell némi időt, hogy kifejtsék a hatásukat. Jellemzően három-öt percről van csupán szó, ám ha ennél hamarabb szeretnénk eredményt elérni, akkor könnyen lehet, hogy csalódni fogunk.
A felnitisztításnak csak akkor álljunk neki, ha van elegendő időnk. Lényeges az is, hogy ne tűző napon végezzük a műveletet, mivel ebben az esetben a tisztítószerek túl hamar elpárologhatnak, még az előtt, hogy képesek lehetnének kifejthetni a hatásukat. Ami még ennél is rosszabb, hogy foltosodást is okozhat ez a jelenség.
A felnitisztító minőségén sok múlik
Mivel a szállórozsda, a fékpor és az ehhez hasonló szennyeződések gyakran igen makacsul megtelepednek, így egyáltalán nem mindegy, hogy milyen minőségű felnitisztítót választunk. Feltétlenül a prémium gyártók termékei közül érdemes válogatni, ha látványos eredményt szeretnénk elérni.
Érdemes lehet megnézni néhány tesztvideót az interneten, ami segíthet kiválasztani a legjobb ár-érték arányt képviselő terméket. Bár csábító lehet az olcsó felnitisztítók közül választani, sok esetben azok megvásárlása kidobott pénznek bizonyul.
Ha kérdése van a savas, pH-semleges és lugos felnitisztítók közötti különbségek kapcsán, keresse fel ügyfélszolgálatunkat!