
koszradír
Amit a koszradírról tudni kell
A rendkívül nehezen eltávolítható szennyeződésekhez különleges eszközök használtára lehet szükség. Ilyen többek között a koszradír, amely akár a műszerfalról vagy az ajtókárpitról is képes eltüntetni a makacs koszfoltokat.
A kosz könnyen megtelepszik például a motorháztetőn található mikrokarcok mélyén is. Megeshet, hogy mosószerrel, nagynyomású mosóval, súrolószerrel és polírozással sem lehet eredményt elérni. Ha semmilyen megoldás nem működik, akkor érdemes bevetni a koszradírt, amelyről most először írunk blogunk hasábjain.
Ránézésre úgy néz ki, mint egy szivacs
A koszradír első blikkre nem sokban különbözik egy szivacstól. Még a tapintása is olyan, mintha valamiféle szivacsot érintenénk meg. Ugyanakkor nem úgy kell használni ezt a speciális eszközt, mint egy szivacsot, és a működése is eltérő.
Miként működik a koszradír?
Egy fehér fényezésű gépkocsin látványos lehet, ahogy megül a parányi karcokban a mocsok. Ha szeretnénk eltüntetni ezt a koszt, akkor spricceljünk rá némi vizet vagy akár ablaktisztító folyadékot, majd kezdjük el határozott mozdulatokkal átdörzsölni a felületet a koszradírral. Egyáltalán nincs szükség erős vegyszer használatára.
Bár a hangja kissé furcsa, nyikorgó, maga az eszköz rendkívül hatásos. Ha jobban rányomjuk a felületre a koszradírt, nagyon látványos eredményeket lehet elérni. Egy egészen kis darabbal is szinte csodákat lehet művelni.
Természetesen nem csak a motorháztető esetén aknázhatók ki az előnyös tulajdonságai. Bármilyen porózus, koszos anyag megtisztítható a segítségével, akár recés műanyag burkolatok is. A műanyag elemekről éppen olyan hatékonysággal tünteti el a szennyeződéseket, mint ahogyan egy radír a papírlapról a grafitceruzával írt szavakat.
Miből készül?
A koszradír anyagát eredetileg hőszigetelésre valamint hangszigetelés céljából alkalmazták. Idővel kiderült, hogy a mikroporózus, nyitott cellás melamin hab másra is jó, kiváló a tisztító hatása.
Egy kemény anyag, amely képes a repedésekbe beférkőzni, majd onnan valósággal kicsiszolja a koszt. Olyan helyekről is, ahonnan még a prémiumminőségű mosószerek sem tudják fellazítani a piszkot.
A koszradír nem örök életű
Mint általánosságban véve a tisztítóeszközök, a koszradírt sem lehet a végtelenségig használni. Ahogyan a hagyományos radír, úgy a koszradír is kopik a használat során. Ha kevésbé nedvesítjük be, miközben nagyobb nyomással dolgozunk vele, akkor hamarabb el fog fogyni.
Spórolni azonban nem érdemes vele, hiszen akkor nem fogunk tudni olyan látványos eredményeket elérni. Ráadásul nem egy drága termékről van szó, maximális mértékben megéri az árát.
Teendők a koszradír használata után
A koszradírral kezelésbe vett műanyag és lakkozott felületeket is érdemes ápolni. Ez az eszköz ugyanis rendkívül finom, de csiszoló hatást fejt ki, így érdemes a felületeket ennek okán védelemmel ellátni. A műanyag felületeket műanyagápolóval kezeljük, a lakkra pedig érdemes minőségi viaszt felvinni.
Nem csak az autóápolás során jöhet jól
A koszradírt igen kreatívan használhatjuk akár a lakás kitakarítása során. Akik kipróbálták, azt állítják, hogy képes lehozni a falról a zsírkrétát, de akár az üvegfelületekről is el lehet vele távolítani a zsíros szennyeződéseket.
Amennyiben kérdése van a koszradír kapcsán, vegye fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal!