
fátyolos szélvédő
Mi a megoldás a fátyolos szélvédőre?
Az ember sokszor akkor is kénytelen autóba ülni, amikor az időjárás vagy a fényviszonyok nem a legoptimálisabbak. A fátyolos szélvédő tovább tetézheti a problémákat.
Egy autó szélvédője könnyen karcossá válhat, ha nem vesszük figyelembe azt, hogy mennyire kényes felületről is van szó. Némelyek elővigyázatosságból végigtörlik egy ronggyal a szélvédőt minden indulás előtt, hogy ne legyen poros, ám ezzel éppen az ellenkezőjét érik el annak, amit szeretnének.
Így ugyanis könnyen mikrokarcolódások keletkezhetnek a szélvédőn. Ezek a parányi karcok nedvesség hatására éjszaka olyan fénytöréseket eredményezhetnek, amelyek jelentős mértékben zavarhatják a sofőrt.
A szélvédő polírozás megoldást jelenthet a fátyolos szélvédőre, de drága
Ha a probléma már kialakult, akkor sokan szélvédő polírozással próbálják megoldani a helyzetet. Tény, hogy bizonyos mértékű karcok így eltüntethetők, kalkulálni kell azonban azzal, hogy ez egy meglehetősen drága megoldás. Ráadásul a szélvédő vékonyításának köszönhetően valamilyen szintű torzítással is számolni kell.
Azt azonban tudni kell, hogy a fénytörést okozó karcokat polírozással nem feltétlenül lehet eltüntetni. Ugyanakkor az olajos, természetes eredetű szennyeződések, amelyek ugyancsak fénytörést okozhatnak, szélvédő polírozással eltávolíthatóak.
Jobb megelőzni a bajt
Nanotechnológiás szélvédő bevonattal homogénné tehető az üvegfelület. Egy ilyen védőréteg mindemellett vízlepergető hatással is rendelkezik, ami még karcos, fátyolos szélvédő esetén is előnyös, hiszen így a fénytörés kialakulásának esélye is csökken.
A szélvédő bevonattal kezelt üvegfelületről esős időben lepereg a víz. Ahelyett, hogy az esőcseppek szétterülnének, akadályozva a kilátást, cseppekbe összeállnak és legördülnek. Mindezt már lassabb tempónál is lehet érezni, 60 km/h-s sebesség fölött pedig már garantáltan nincs is szükség az ablaktörlő használatára.
Előnyök, ami miatt érdemes jó minőségű szélvédő bevonatban gondolkodni
Vízlepergető bevonattal a szélvédők mellett a többi ablakot és a tükröket is kezelhetjük, így mostoha időjárási körülmények között is biztonságosabban vezethetünk. A legjobb minőségű termékek használata esetén már 45-60 km/h-s sebesség mellett sem kell az ablaktörlőket használni, így csökkenthetjük a karcok kialakulásának valószínűségét.
Érdemes tudni, hogy télen az ablakok befagyását is gátolják a vízlepergető bevonatok. Jó hír, hogy felvitelüket nem kell túl sűrűn elvégezni, akár egy teljes év is lehet az élettartamuk.
Miként kell felvinni egy szélvédő bevonatot?
Ha védőréteggel szeretnénk ellátni autónk valamelyik üvegfelületét, akkor először tisztítsuk meg kellő alapossággal. Amennyiben indokoltnak látjuk, ehhez használhatunk üvegfényezőt is, továbbá gondoskodni kell a kérdéses üvegfelület zsírtalanításáról is.
Ezt követően fel kell rázni a szélvédő bevonatot még zárt kupakkal. A kupak eltávolítását követően össze kell nyomni a palackot ahhoz, hogy kioldódjon a folyadék. Az applikátort erősen az üvegre nyomva egyenletesen kell felvinni a bevonatot a száraz felületre.
Ezt követően legfeljebb tíz percet kell várni, amíg megszárad és fehér fátyol képződik. A felesleg egy mikroszálas kendővel letörölhető. A bevonat megtapadásához arra van szükség, hogy a kezelt üvegfelület 12 órán át száraz maradjon.
Amennyiben kérdése van annak kapcsán, hogy mit lehet tenni fátyolos szélvédő esetén, keresse fel ügyfélszolgálatunkat bizalommal!