Kárpittisztítása házilag: hasznos tippek az autóbelső otthoni ápolásához
A kárpittisztítása házilag segít, hogy járművünk belül is szép és higiénikus is maradjon. A megfelelő tisztítási módszer kiválasztása azonban korántsem egyértelmű, hiszen üléshuzatokból is többféle létezik. Blogcikkünkben megosztunk néhány hasznos tanácsot arról, hogy mikor érdemes nekiállni az autókárpittisztításának otthon. Emellett azt is megtudhatja, hogyan készítheti el a legjobb házi autókárpittisztító keverékeket!
Mikor érdemes nekiállni házilag az autókárpittisztításának?
Az autókárpittisztítására több esetben is érdemes időt szánnunk. Van, amelyik egyértelmű: például, ha azt tapasztaljuk, hogy kárpitunk piszkos vagy foltos. Ezenkívül, ha esős időben jártunk az autóval, és az autókárpit megnedvesedett, szintén érdemes azonnal megtisztítani, így elkerülhetjük a penészesedés veszélyét.
A CarPro Inside bőr- és beltértisztító nemcsak a bőr tisztításában bizonyítottan hatékony. Számos más felületet (fa, műanyag, stb.) is eredményesen letakaríthatunk vele, hiszen ez egy többfunkciós termék. Magas habzásával és koncentrációjával segít professzionálisan eltávolítani a szennyeződéseket az autó felületeiről. Használatához csak egy mikroszálas kendőre van szükségünk, de az erősebb foltok esetére érdemes beszereznünk egy kefét is.
Kárpittisztítása házilag: a legjobb termékek, otthoni keverékek
Ha úgy döntünk, nem visszük el az autónkat egy autókozmetikába, hanem inkább otthon látunk neki kitakarításának, az alábbiak közül válogathatunk:
- Szódabikarbóna és ecet keveréke: ez a kombináció kiváló zsírtalanító hatással rendelkezik, így az autókárpitot is hatékonyan megtisztítja. Keverjünk össze egyenlő arányban szódabikarbónát, ecetet és folyékony szappant (1-1 dl-nyit), majd szórófejes flakonnal vigyük fel a kárpitra. Ezután egy szivaccsal a felületbe dörzsölhetjük. Miután a keverék megszáradt (kb. 15 perc), egy nedves, tiszta ronggyal töröljük át a huzatot.
- Házi bőrápoló: mivel a bőr kiszáradásra erősen hajlamos, ezért lenolaj és ecet 2:1-es arányú vegyítésével egy, az anyagot megfelelően ápoló kenőcsöt hozhatunk létre. A felmelegítés után kihűtjük, majd felvisszük a felületre egy puha mikroszálas kendővel. Végül szárazra töröljük.
- Szőnyegtisztító vagy gőztisztító: ha egy teljesebb körű tisztításra vágyunk, ehhez egy némileg “bonyolultabb”, többlépéses folyamatot érdemes követnünk:
- Először is, jól kiporszívózzuk járgányunk üléseit, ne maradjon rajtuk semmilyen por, törmelék, morzsa.
- Ezt követően előkezeljük a foltokat. Ehhez kellhet textil- és kárpittisztítás kategóriaoldalunk egyik kiváló minőségű tisztítószere, melyet legalább 15 percig hatni hagyunk.
- Majd kiválasztjuk, szőnyeg- vagy gőztisztítóval megyünk-e tovább, a termékek leírása és azok utasítása szerint.
- Ha tiszta már az autókárpit, teljesen hagynunk kell (kb. 2-3 óra alatt), hogy megszáradjanak a huzatok. Ezért lehetőleg egy napos, száraz helyen hagyjuk nyitva járművünk ablakait, ajtajait, és várjunk.
- Amennyiben mindezzel megvagyunk, egy védőbevonat felvitelével biztosíthatjuk, hogy legközelebb már nehezebben alakuljanak ki foltok.
Mikor bízzuk inkább szakértőkre az autókárpittisztítását?
Bár az otthoni takarítás nagyon hatékony lehet, van, hogy érdemes inkább szakértő segítségét kérni. Például, ha komolyabb foltokat vagy penészgombákat fedezünk fel a kárpiton, vagy ha gyakori allergiás tüneteket tapasztalunk vezetés közben.
Maradt még néhány kérdése a kárpittisztítással kapcsolatban? Vegye fel velünk a kapcsolatot, örömmel válaszolunk rájuk!