Amit a felnitisztítás kapcsán tudni kell
Az autó tisztítása során sokan hajlamosak megfeledkezni a felnitisztítás folyamatáról. Pedig ha koszosak maradnak a felnik, akkor nem lesz tökéletes az összkép. Egyáltalán nem mindegy azonban, hogy milyen módszerrel áll neki az ember a felnitisztításnak, ha nem autókozmetikára bízza a dolgot, hanem házilag szeretné azt megoldani.
Fontos a rendszeresség!
Az autó tisztaságának szinten tartásához a kulcs a rendszerességben van. Legyen szó akár a kocsi belteréről, akár a külteréről, nem érdemes hosszabb időszakokat kihagyni az ápolás tekintetében, különben a következő takarítás során makacsabb szennyeződésekkel kell majd szembenézni.
Így van ez a felnitisztítás esetében is. Évi két alkalommal bőven elegendő egy nagyobb tisztításra sort keríteni, azonban egy általános tisztítást minden autómosás alkalmával erősen javasolt elvégezni. Így egyrészt mindig sokkal szebb lesz az összkép, másrészt nem kell szinte eltávolíthatatlan szennyeződésekkel vesződni.
Az autó és az út között a gumi teremti meg a kapcsolatot, ám a felnik is komoly igénybevételt kapnak. Gyakran kerül rájuk szennyező anyag, megtapadhat rajtuk a fékporon kívül a vaspor, de akár olyan anyagok is, mint a különféle síkosságmentesítők, a só, a homok, de még akár aszfaltmaradványok is. A felniket ezenfelül éri a legkülönfélébb halmazállapotú csapadék és az UV-sugárzás is.
Leszerelve könnyebb a dolgod
A lemezfelnikhez, illetőleg a könnyűfém felnikhez nyugodtan lehet használni enyhén lúgos vagy savas felnitisztítót. Minden más típusú felnihez csak a semleges kémhatású ápolószerek jöhetnek szóba. Máskülönben több lesz az okozott kár, mint a haszon.
Amennyiben nemcsak a gumikat szokta cserélni, amikor eljön az ideje, hanem kompletten felnivel együtt az egész szettet, akkor az évi kétszeri felnitisztítást könnyebb megejteni. A leszerelt felnikhez ugyanis jóval könnyebb hozzáférni. Mielőtt elteszi pihenni a leszerelt szettet, mindenképpen érdemes alaposan kezelésbe venni, így biztosan nem fogja semmilyen maró anyag kikezdeni a felniket.
A webáruházunkban kapható felnitisztító szerek adatlapján kivétel nélkül megtalálhatod, hogy enyhén savas-e vagy éppen pH-semleges. Ezen felül könnyen kideríthető az is, hogy pontosan mire való az adott készítmény, mit képes eltávolítani és milyen felületeken érdemes alkalmazni. Érdemes precízen betartani a termék használati útmutatóját a kívánt eredmény eléréséhez. Aki biztosra akar menni, az elővigyázatosságból tesztelheti a kiválasztott felnitisztítót egy olyan helyen, ami nem annyira látványos.
A felnitisztításhoz szükséges eszközök
Aki jó munkát szeretne végezni, annak nemcsak kiváló felnitisztító szerre, hanem megfelelő eszközökre is szüksége van. Célszerű ezt a tevékenységet gumikesztyűben végezni. Kelleni fog még felnitisztító kefe és ecset is a nehezen elérhető részekhez. Érdemes lehet szállórozsda eltávolítót, kátrányoldót és zsírtalanítót is beszerezni.
A felnitisztítás lépései
Bár a felnitisztító szerekhez minden esetben mellékeli a gyártó a használati útmutatóját, az alapvető lépések hasonlóak. Először is rá kell fújni a tisztítószert a felnire. Meg kell várni, hogy hatni kezdjen a készítmény, majd a célnak megfelelő kefe vagy ecset használatával el lehet dolgozni.
A következő lépésben vízzel le kell öblíteni a felnit, és szerencsés esetben máris ragyogni fog a felni a tisztítástól. Ez persze függ attól, hogy milyen igénybevételnek volt kitéve, és mikor volt utoljára megtisztítva. Amennyiben a végeredmény még nem tökéletes, akkor a fenti lépéseket többször is meg lehet ismételni.
Ha a megfelelő termékek kiválasztásához segítségre volna szüksége, keressen bennünket bizalommal!